Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/krznaric/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
poreklo porodice Šebalj
Registriraj se i postavi svoju sliku
Prosinac 17, 2018, 03:59:55 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Dragi posjetitelji, ako se želite REGISTRIRATI na Forum pošaljite vašu poruku na E-mail: admin@likaworld.net

Forum   Pomoć Traži Kalendar Članovi Prijava Registracija  
 Str: 1 [2]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: poreklo porodice Šebalj  (Posjeta: 16126 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
darkoni013
Gost
« Odgovor #15 : Srpanj 08, 2007, 21:49:11 »

Draga Marice,sve sto budem saznao o Sebaljima,,mojim rodjacima,o njihovim precima cu staviti na forum.Ove slike sam dobio od Luke iz svice i cekam njega da bude online pa da ga pritisnem da se malo potrudi da sazna sve sto moze.To ce sigurno pomoci.I upravo je samo to vazno,saznati ko smo i sta smo.Da covek bude kompletan.Onaj ko nezna svoju proslost,istoriju,ostaje uskracen ceo zivot.Nedostaje mu deo.Nadam se da cemo saznati nesto vise i nadam se da ce one slike dati neki rezultat.Pozdrav svim Sebaljima.
Evidentirano
Otocac187
Gost
« Odgovor #16 : Srpanj 19, 2007, 01:41:29 »

odgovor za Otocac187

Pa rodio sam se u Pancevu,naime moj otac i baka su 1949.god.dosli u Pancevo.Njegov otac Mijo je rodjen u Bijelovaru,a ziveo je u Gojilu-Ribnjacka,medjutim zavrsava u  logoru Jasenovac i moja baka verovatno iz straha dolazi ovde i to je to.Znam samo da se njegov deda zvao Djuro i nista vise.Zaista bih voleo da saznam nesto vise o poreklu Sebalja.Cuo sam da je u Lici postojalo ili postoji selo ili zaseok koji se zove Sebalji ali nisam uspeo da nadjem potvrdu.To bi verovatno bilo moguce naci na nekim vojnim kartama ali gde naci?
Nadam se da si dobio odgovor otkud ja ovde.

Sacekaj ako su bili u jasenovcu da li to znaci da ste vi sebalji srbi ?
Evidentirano
darkoni013
Gost
« Odgovor #17 : Srpanj 19, 2007, 21:01:54 »

Pa nisu u jasenovcu bili samo srbi,oni su bili hrvati,a zasto su nastradali ko ce ga znati.Zasto je uopste bilo ko nastradao bilo gde.Ja sam inace pravoslavac,ali sam ponosan na svoje poreklo.Moj otac je krsten u katolickoj crkvi,a majka u pravoslavnoj,ja u pravoslavnoj.Doduse nisu me krstili ni otac ni majka,sam sam se krstio,tj.pop me krstio osmijeh.To je bilo vreme komunizma pa nije bas bilo pozeljno da me krsti bilo gde,pa sam onda ja kada sam trebao da kumujem otisao i krstio se.
A sto se tice onoga ponosan na svoje poreklo,zaista sam jako malo znao o tome,tako da sa ovim saznanjima,zahvaljujuci svima vama sam zaista kompletniji.I zaista ponosan.
Evidentirano
Otocac187
Gost
« Odgovor #18 : Srpanj 20, 2007, 06:10:56 »

Dobro dosao brate sebalju  Licanin-super!!! bravo clap
I ja isto volim svoju domovinu ali naravno pravoslavnu vjeru iznad svega.

BOG
DOMOVINA
OBITELJ

Mora da ti je zbog mater sto ste zavrsili u jasenovcu.
Evidentirano
darkoni013
Gost
« Odgovor #19 : Srpanj 20, 2007, 13:56:14 »

pa nije zbog majke.meni je majka iz banata,a baka,tj. tatina majka je iz hrvatske,iz Ribnjacke,a deda koji je bio u jasenovcu je iz Gojila kod Kutine.Odande je odveden u jasenovac.A njegov otac Djuro je dosao iz Like ,e sad iz  tacno kog mesta neznam.Nadam se da cu saznati.
Evidentirano
darkoni013
Gost
« Odgovor #20 : Kolovoz 12, 2007, 18:58:37 »

Najnovija saznanja o poreklu.U razgovoru sa deda stricem Tonom koji živi u Dugom Selu kod Zagreba,a koji je inače rođeni brat moga dede Mije(onaj što je stradao u Jasenovcu).On mi je rekao da je pradeda Đuro rođen u Čabru,Gorski Kotar 1886.god. i imao je brata Peru.Đurina žena se zvala Manda,devojačko Vodopija(iz zaleđa Dubrovnika).Đuro je umro kako kaže Tona 1962,a ja mislim 1952.god.,jer mislim da je imao 66 god.kada je umro.No nije bitno.Kao mali je dosao u Gojlo kod Kutine.On i Manda su imali 9 (devetoro) dece.Najstarija Milka (rođ.1911/12),Ivan (rođ.1913/14),Vinko (rođ.1915),Mato (umro sa 13 god.),Mijo (rođ.1919),Anton (rođ.1921),Anka (rođ.1923),Marica (rođ.1926),Đuka (rođ.1931).
Znači potraga za mojim korenim se sada kreće u drugom pravcu,prema Gorskom Kotaru.Znači slaže se teorija da su Šebalji naselili Liku iz Gorskog Kotara.Stupio sam u kontakt sa nekim ljudima u Čabru i kažu mi da ima Šebalja.Ostaje da nekako vidim crkvene knjige ne bi li saznao nešto više.Eto.Stablo Šebalja ću napraviti uskoro pa ću staviti na forum.
Evidentirano
darkoni013
Gost
« Odgovor #21 : Kolovoz 13, 2007, 21:38:22 »

Evo kako je izgledala poslovna knjizica moga deda Mije
Evidentirano
Lipice
*

Lee Chan 4 life

« Odgovor #22 : Kolovoz 14, 2007, 01:55:22 »

Najnovija saznanja o poreklu.U razgovoru sa deda stricem Tonom koji živi u Dugom Selu kod Zagreba,a koji je inače rođeni brat moga dede Mije(onaj što je stradao u Jasenovcu).On mi je rekao da je pradeda Đuro rođen u Čabru,Gorski Kotar 1886.god. i imao je brata Peru.Đurina žena se zvala Manda,devojačko Vodopija(iz zaleđa Dubrovnika).Đuro je umro kako kaže Tona 1962,a ja mislim 1952.god.,jer mislim da je imao 66 god.kada je umro.No nije bitno.Kao mali je dosao u Gojlo kod Kutine.On i Manda su imali 9 (devetoro) dece.Najstarija Milka (rođ.1911/12),Ivan (rođ.1913/14),Vinko (rođ.1915),Mato (umro sa 13 god.),Mijo (rođ.1919),Anton (rođ.1921),Anka (rođ.1923),Marica (rođ.1926),Đuka (rođ.1931).
Znači potraga za mojim korenim se sada kreće u drugom pravcu,prema Gorskom Kotaru.Znači slaže se teorija da su Šebalji naselili Liku iz Gorskog Kotara.Stupio sam u kontakt sa nekim ljudima u Čabru i kažu mi da ima Šebalja.Ostaje da nekako vidim crkvene knjige ne bi li saznao nešto više.Eto.Stablo Šebalja ću napraviti uskoro pa ću staviti na forum.

Cool da si nasal jos vise podataka... ako vec ides u Gorski kotar odi do mesta Prezid / Babino polje mislim da ces tamo nac jos vise odgovora  smile
U tuom kraju jima dosta Sebalja odma je uz sloviensku granjicu ;)

Schebel (e) / Schöbel
« Zadnja izmjena: Kolovoz 25, 2007, 17:15:35 Krznaric » Evidentirano

Lee Chan 4 life
Hrvatska - Lika - Lipice
loko
*

« Odgovor #23 : Ožujak 23, 2010, 00:02:31 »

Iako je ova tema jako stara i možda više ni forum nije aktivan mogu vam pomoći oko nekih podataka, najmlađi sin Mande Vodopije i Đure Šebalja, zvani Đuka, a pravo ime mu je bilo Đuro je umro 1980 i neke, oženio je Anđelu Pružinec i sa njom ima dva sina,Milana i Josipa, Milan ima troje djece, a Josip dvoje, Anđela je još uvijek živa i mogu ja nju pitati neke stvari, baš mi je nedavno palo napamet ne znam kaj mi je došlo oko tog prezimena i išla sam guglati i naletila na ovo, lol. I odmah sam skužila Darka jer smo rod.

Inače Šebalja ima i u Švedskoj, ja sam se jedno vrijeme dopisivala sa curom koja je šveđanka i imala je švedsku varijantu ovog prezimena, pisanje i izgovor je bilo jako slično i jednom prilikom mi je rekla da mi imamo u biti isto prezime, da je pitala svoju baku (koja se udala za šebalja) koja joj je rekla da su preci njenog muža došli negdje iz srednje europe oko 1600 i neke u Švedsku i da su jedno vrijeme prezime pisali schebaly dok se to tokom godina nije pretvorilo u švedsku varijantu. Nažalost nisam više sa tom curom u kontaktu ali mogu potražiti ta stara pisma da vidim varijantu prezimena.
Evidentirano
darkoni013
*

« Odgovor #24 : Siječanj 12, 2011, 12:27:25 »

Tema nije stara. hay. Ocigledno smo rod. Nisam znao da je Djuki pravo ime bilo Djuro. On je meni bio deda stric. I jadan se obesio 1980. godine. Njegovi sinovi su moji stricevi tj. braca mojega oca. Milanov sin Marijan je dobio ime po mome ocu. De reci mi kakav smo mi rod, mozda se i znamo.
Evidentirano
msebalj
*

« Odgovor #25 : Siječanj 27, 2011, 12:27:05 »

Dragi Darko,

opisujem ti ukratko korijene i stablo Sebalja iz Velikog Kuta.

1. Marko Sebalj
2. Martin (sin od Marka)
3. - 4. Marko i Mijo Sebalj (sinovi od Martina)

Mijo ima 4 dijece:

1. Julka, 2. Manda, 3. Mojo i 4. David - Vid Sebalj.

4. Vid ostaje u Sebaljima i zeni se sa Katom Vucetic iz Stajnice. Iamju 4 dijece; Mariju, Milu, Tomu i Mikicu. Mikica Sebalj zivi u Sebaljima - Veliki Kut. Toma je ozenio Mandu Drazenovic, kcer Mile Drazenovic i Mande Sebalj. Toma je moj tetak.

3. Mijo Sebalj, odlazi u Glinu. Zeni se i dobiva trei sina: Pericu, Milu i Dusana. Mile zivi danas u Novom Sadu.

Marija Sebalj rodj. Drazenovic, kcerka od Matije Tominac i Marka Drazenovica (moje prabake i pradijede) udala se je za Luku Sebalja i ostala u Drazenovicima - Veliki Kut ziviti.

Mile Drazenovic, sin od Matije i Marka ozenio je Mandu Seablj iz Malog Kuta, kcerku od Mile Sebalja i Mande Sertic iz Jezerana. (moj dijeda i baka)

Zu to imam dokumente od Julke Zulj rodj. Sebalj. Udala se u Srbiju. Neznam dali cijima Sebaljima Julka pripada. Podatke o njoj nisam mnogla nigdije naci.

Tesko je kroz to brdo starih dokumenata povezati grancice, granama k stablu te doci do korijena. Tesko je upravo zato jer nema vise zivih svijedoka a maticne knjige su kroz ratove ili ponistene ili nestale.

Mozda ce ti ovi stari dokumenti malo pomoci.

1. Smrtni list Matije Drazenovic rodj. Tominac, majke od Marije Sebalj.
2. - 3. Zadruga Luke i Marije Sebalj u Velikom Kutu.
4. - 5. Oporuka Mile Sebalja.

Pošto ste tako dobro objasnili porijeklo Šebalja iz Velikog Kuta molio bi ako je moguče da pojasnite i porijeklo Šebalja iz Malog Kuta odakle po pričama znam da dolaze moji...Hvala u naprijed...
Evidentirano
tomy007
*

« Odgovor #26 : Ožujak 24, 2011, 23:46:22 »

Pošto ste tako dobro objasnili porijeklo Šebalja iz Velikog Kuta molio bi ako je moguče da pojasnite i porijeklo Šebalja iz Malog Kuta odakle po pričama znam da dolaze moji...Hvala u naprijed...
Prije svega poštovanje!
Citam malo na sve strane i da se predstavim ja sam Tomislav Šebalj i živim u Sisku, inače dolazim iz Malog kuta! Dakle meni poznato je jako malo ali uskoro budem pitao dedu pa cu znati i vise o mojim pradjedu i sukudjedu itd. Krenut cu od kuda znam, a to je da mi je pradjed Tomo Šebalj sa ženom mu Marijom Šebalj živio u Malom kutu (mozda i grijesim ali moram dedu ugnajvit da mi kaze detalje). Imali su petero djece Ivan,Marica,Olgica,Tomo,Juraj(Jure). Ivan mi je djed i zivio je u Malom kutu do pred 9 god, sa mojom pokojnom bakom Maricom, te su imali su sina Tomicu (moga oca). Marica se udala u Sisak(moja teta koja zivi par kuca od mene), Olgica je u Zagrebu, Tomo zivi u Velikoj gorici, a Jure je poginuo u prometnoj nesreci 80-ih mislim. Sin sam Tomice i Nade, te imam dvoje braće maldjih od mene! Mozda sam i u imenima negdje pogrijesio ali tako je to sto ja znam.
Evidentirano
 Str: 1 [2]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Uvijeti korištenja LikaWorld foruma
Pokreće MySQL Pokreće PHP LikaWorld.net | Powered by SMF 1.1.4. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!